Zamki elektroniczne Genie

Produkty

KESO Genie Knob

KESO Genie Knob – mechatroniczna wkładka KESO działająca w technologii zbliżeniowej RFID: EM4450, Mifare, Legic Advante, która może występować w wersji HOME Stand Alone i wersji SYSTEM. Wkładka jest połączeniem mechanicznej konstrukcji KESO ze wszystkimi jej zaletami wraz elektronicznym systemem blokowania.

Home Version – programowanie odbywa się za pomocą specjalnych kluczy w które wyposażona jest w wkładka/ki:

 • Users – klucze użytkowników
 • Master – klucz decydujący o indywidualnym systemie Home
 • Programing – klucz programujący: odpowiedzialny za dodawanie kluczy użytkowników
 • Dalete – klucz usuwający: odpowiedzialny za usuwanie kluczy użytkowników

System nie posiada historii zdarzeń – działa samodzielnie jako Stand Alone

System Version – programowanie wkładek odbywa się za pośrednictwem przenośnego programatora PPG. System posiada historię zdarzeń

knobZalety:
Materiał: metal Sidra
Stopień ochrony: IP53
Zasilanie: bateria
Żywotność baterii: ok. 80 000 cykli lub 2 lata
Metoda czytnika: bezdotykowa
Zakres temperatury: od -25 do + 65 °
Wilgotność: 0 do 95%, bez kondensacji
Interfejs: KAPI
Operatywność: Stand Alone Certyfikat bezpieczeństwa VdS: B +
RFID: EM4450, MIFARE DESFIRE, Legic Advant

Opis produktu:
Mechatroniczna wkładka kluczowa ze zintegrowaną elektroniką w funkcji Home dla czysto samodzielnych rozwiązań z konfiguracją za pomocą kluczy głównych, programujących i kasujących. Mechatroniczna wkładka kluczowa ze zintegrowaną elektroniką w funkcji System dla systemowych rozwiązań z konfiguracją za pomocą oprogramowani k_Entry i programatora PPG.
Mechatroniczny cylinder zewnętrzny / mechaniczny pokrętło wewnątrz

Genie to połączenie elektroniki i mechaniki w jedną całość. Mogą być stosowane pojedynczo lub w systemach master key. Oprócz standardowego zabezpieczenia mechanicznego, wkładki te posiadają elektromechaniczną blokadę otwarcia zamka realizowane jest to poprzez współdziałanie wbudowanego do klucza nośnika magnetycznego z elektroniką wkładki.

wkladka-z-kluczemKażdorazowe wsunięcie klucza do wkładki inicjuje weryfikację danych zapisanych w kluczu z zarejestrowanymi w pamięci elektronicznego układu podłączonego kablem do wkładki. W przypadku pozytywnego wyniku porównania – co oznacza że dany klucz uprawniony jest do otwarcia – następuje odblokowanie, sterowanego elektrycznie, dodatkowego elementu mechanicznego. Dopiero wtedy możliwe staje się przekręcenie klucza i otwarcie zamka. Każde odczytanie danych z klucza, niezależnie od wyniku zdarzenia, zapisywane jest w osobistej bazie danych wkładki o pojemności 100 zdarzeń. Dane te zapisywane są w układzie kołowym (w przypadku zapełnienia zapisywanie nowych zdarzeń powoduje kasowanie najstarszych), a jej zawartość odczytywana jest za pomocą komputera. Program zarządzający zainstalowany na komputerze rejestruje do 5000 ostatnich zdarzeń. Cały układ elektroniki jak i źródło zasilania montowane jest pod okuciem drzwi lub w dostosowanym do tego celu pojemniku montowanym w drzwiach Układ ten oprócz rejestrowania danych zapisanych na kluczu, czyli dane użytkownika, numer klucza, typ klucza, otwarcie lub próbę otwarcia drzwi może być rozszerzony o wbudowany zegar z rejestracją czasu zdarzenia.

wkladka-z-przewodemNośnik danych wbudowany do klucza został tak zaprojektowany, by niemożliwe było zastąpienie go poprzez podobny element, pochodzący z innego źródła. Wszystkie cechy mechaniczne “inteligentnych” kluczy pozostały niezmienione w stosunku do tradycyjnych rozwiązań zamknięć. Programowanie wkładek w wersji uproszczonej (tzw. Domowej), odbywa się za pomocą dwóch, odrębnych kluczy – programującego oraz usuwającego dane. Pozostałe wkładki programowane są za pomocą komputera. W przypadku zagubienia jednego z kluczy zasadniczych, istnieje możliwość natychmiastowego przekodowania wkładki i zaprogramowania nowego klucza. Zwarta, nie wykraczająca poza wymiary standardowe, budowa wkładki elektromechanicznej posiada wiele zalet, z których największą jest kompatybilność z aktualnym systemem wkładek mechanicznych KESO 2000S, co powoduje możliwość zastępowania ich wkładkami Genie BS w istniejących systemach, lub nowych.

Zalety systemu Genie BS:

 • podwójne zabezpieczenie zamka dzięki kombinacji machaniczno-elektronicznej,
 • pełna kompatybilność i możliwość integracji (również retrospektywnej) z systemem KESO 2000S,
 • każdy klucz może być w dowolnym momencie unieważniony, lub przeprogramowany (zgubienie,zmiana organizacji firmy),
 • zawartość zintegrowanego z kluczem nośnika danych można odczytać systemem KESO BATCH LESS,
 • elementy wkładki takie jak mechanika i elektroniczny system blokady zawarte są w jednej obudowie, natomiast źródło zasilania i układ elektroniki został wyodrębniony z wnętrza wkładki,
 • wkładka mocowana jest w zamku w sposób tradycyjny,
 • możliwość indywidualnego wyłączenia części elektronicznej,
 • sygnalizacja wyładowania baterii poprzez wymuszanie dwukrotnego wkładania klucza przezotwarciem zamka,
 • możliwość zmiany kodu,
 • programowanie wkładek i odczytywanie danych z komputera centralnego.

Wkładki KESO Genie BS potwierdzają swoją wartość w praktyce od prywatnych posesji, aż po wielkie kompleksy budynków.